dojíždění zimní pneu v létě

• Od: Petr C dojíždění zimní pneu v létě
    Dobrý den,

obracím se na Vás jako na profíky a učitele s dotazem, zda je možné mimo zimní období "dojíždět" zimní pneumatiky.
    Je zvykem zimní pneumatiky s nedostatečně hlubokým vzorkem pro zimní provoz (stanoven na min.4mm)
    dojíždět přes letní sezónu, kdy je na letní pneu povolen méně hluboký vzorek (stanoven na min.1,6mm).
    Takže teoreticky je možné zimní pneu sjet na v létě povolenou hloubku dezénu 1,6mm.
    Ponechme stranou dohady o spotřebě, bezpečnosti a ovladatelnosti.
    Zakazuje tuto praxi zákon?
    Zaslechl jsem totiž v rozhlase jakousi vedoucí dopravní policie, která tvrdila, že je zákonem stanovena hloubka dezénu zimních pneumatik
    a tudíš může a bude řidiče pokutovat za nižší hloubku dezénu i tehdy, pokud tento pojede na zimních pneu v létě.
    Tedy ji nezajímalo, jestli je letní nebo zimní sezóna, ale jen jestli má vůz letní nebo zimní pneu a v jakém jsou stavu v porovnání s nařízením.
    Jak to tedy je?

Děkuji,

Petr C

Vloženo 4. ledna 2016 (14:26) uživatelem Petr C z IP adresy 93.99.XXX.XXX
    • Od: Kakabus ( ) RE: dojíždění zimní pneu v létě
      No ták. Autoškoláci, jak je to?
      Nikdo neví nic jistě, že?

Vloženo 10. července 2016 (20:44) uživatelem Kakabus ( ) z IP adresy 78.102.XXX.XXX
      • Od: autoskola neumann ( ) RE: RE: dojíždění zimní pneu v létě
        1.6 (samozřejmě nedoporučuji vzhledem k vlastnostem ) ale můžete tedy použít i zimní vzorek

Vloženo 11. července 2016 (21:00) uživatelem autoskola neumann ( ) z IP adresy 37.48.XX.X

Na této stránce je zobrazen příspěvek dojíždění zimní pneu v létě v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.