Přednost v jízdě na tramvajovém pásu

• Od: tesla88 Přednost v jízdě na tramvajovém pásu
    Rád bych se poptal na názor na jedinou dopravní situaci, kde si nejsem jist předností. Je hlavní silnice a uprostřed má tramvajový, nebo travnatý pás. Já vyjíždím na křižovatce ve tvaru + z vedlejší a přes tramvajový pás odbočuju doleva a chci jet po hlavní silnici dál. Přímo naproti mě také z vedlejší ulice vyjíždí proti mně auto a chce odbočit doprava na hlavní, do stejného směru jako já. Má značku STOP.. kdo má přednost? já jsem již na hlavní uprostřed, ale odbočuji vlevo. Auto na stopce odbočuje vpravo. Předpokládám, že přednost mám já ale nevím.

Vloženo 28. února 2024 (11:51) uživatelem tesla88 z IP adresy 94.112.XXX.XXX
    • Od: pavlisko ( ) RE: Přednost v jízdě na tramvajovém pásu
      Je to přesně naopak, přednost má protijedoucí vozidlo. Jeho značka STOP ani existence tramvajového pásu uprostřed na to nemá žádný vliv.

Vloženo 12. března 2024 (19:25) uživatelem pavlisko ( ) z IP adresy 109.164.XXX.XXX
      • Od: Aleš RE: RE: Přednost v jízdě na tramvajovém pásu
        Pokud bych ale nejel z vedlejší doleva, ale jel po hlavní jedním směrem a na stejném místě bych se chtěl přes ten středový pás otočit do protisměru tzn. přesně tam, kam chce jet ten, který z vedlejší odbočuje doprava, pak bych byl stále na hlavní a přijíždějící z vedlejší se STOP by mi měl dát přednost, ne?

A pokud to tak je, tak jak ten, kdo přijede na stopku a chce doprava, ale zároveň vidí na tramvajovém pásu stát řidiče, který chce doleva, ví, že jestli tam dotyčný přijel z vedlejší a nebo se otáčí na hlavní a jestli mu teda má dát přednost nebo ne?

Vloženo 21. března 2024 (15:01) uživatelem Aleš z IP adresy 78.80.XXX.XX
        • Od: pavlisko (v**79@ce*****.cz) RE: RE: RE: Přednost v jízdě na tramvajovém pásu
          Ano, i když se otáčím, jedu po celou dobu stále na hlavní silnici, tudíž mi ti z vedlejších dávají přednost. Pro přednost na křižovatce je ale rozhodující, odkud a jak do ní kdo vjíždí, takže je třeba si to ohlídat.
          Někdy to nemusí být právě jednoduché a osobně bych si za volantem vozu, který by při otáčení v takovémto místě musel zastavit na tom tramvajovém pásu (což už může být samo o sobě za určitých okolností problematické) přednost před protijedoucími odbočujícími raději nevynucoval. Jako řidič náklaďáku se takto vzdávám přednosti každou chvíli ;-)

Vloženo 22. března 2024 (12:52) uživatelem pavlisko (v**79@ce*****.cz) z IP adresy 109.164.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Přednost v jízdě na tramvajovém pásu v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.