B02 Zákazová dopravní značka

• Od: PH44 B02 Zákazová dopravní značka
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se jedná o dopravní přestupek, když se couvá do jednosměrné ulice.
    Děkuji P.H.

Vloženo 24. listopadu 2011 (18:24) uživatelem PH44 z IP adresy 90.178.XXX.XXX
    • Od: rada RE: B02 Zákazová dopravní značka
      361/2000Sb. § 24 (4) Řidič nesmí otáčet a couvat g) na pozemní komunikaci s jednosměrným provozem; smí však couvat, jestliže je to nezbytně nutné, například k zajetí do řady stojících vozidel nebo vyjetí z ní.
      Takže zacouvat do jednosměrné ulice byť za účelem zaparkování bych z tohoto ustanovení tvrdil že nelze. A ještě by to utvrdila možnost, zda v místě nebyl v křižovatce přechod a tam zákon couvání jednoznačně vylučuje.

Vloženo 13. listopadu 2021 (00:52) uživatelem rada z IP adresy 88.103.XXX.XXX
    • Od: tomaspetrak ( ) RE: B02 Zákazová dopravní značka
      Zdravím, zákon o silničním provozu značí, že ano. jestliže je označena silnice značkou IP4b viz: https://www.dopravniznaceni.com/informativni-provozni-dopravni-znacky-seznam tak je to zcela jasně dané.

Vloženo 10. listopadu 2021 (08:03) uživatelem tomaspetrak ( ) z IP adresy 88.101.XXX.XX
    • Od: Autoškola Malecký ( ) RE: B02 Zákazová dopravní značka
      Dobrý den, samozřejmě že ano. V zákoně o silničním provozu je přesně definována jízdy v jednosměrné ulici.

Vloženo 25. listopadu 2011 (07:20) uživatelem Autoškola Malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X
      • Od: miroslavprofant@centrum.cz RE: RE: B02 Zákazová dopravní značka
        V podstatě jsem se ve slepé ulici otočil a popojel
        100m, zaparkoval mezi řadu stojících vozidel. Byl tam dostatečný prostor na projetí. Údajný prostor mezi vozidlem a krajnicí byl údajně 4,70 cm.Mne šlo o to, že každý z přítomných měl na to jiný názor.

Vloženo 29. listopadu 2011 (13:11) uživatelem miroslavprofant@centrum.cz z IP adresy 83.208.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek B02 Zákazová dopravní značka v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.