Logo VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz MENU
 
VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz » poradna / diskuze

Poradna / diskuze 

Návrat zpět do sekce Pro autoškoly


Parkování s kartou ZTP



 
  • Od: Jirkal ( ) Parkování s kartou ZTP
    Dnes jsem dostal upomínku od MP Karviná ze stojím na ZTP moc dlouho .Manzelka ma platný parkovací prukaz do roku 2027 ma 3 stupen .Parkoviště je jedine u naseho domu. Je pravda ze tam nekdy stoji i 2 dny nez jedeme k lekari.Ale nikde jsem nenasel jak dlouho tam muzu stat.Bylo mi receno ze ma vystoupit a potom odjed.

    REAGOVAT
    Vloženo 14. září 2021 (15:30) uživatelem Jirkal ( ) z IP adresy 94.113.XXX.XXX
    • Od: Odpověd RE: Parkování s kartou ZTP
      Dobrý den,
      není od Vás řečeno jak je parkoviště označené, ale předpokládám že se jedná o svislou dopravní značku IP12 (parkoviště) s vyznačením symbolu osoby na vozíku bez vyznačené registrační značky a bez časového omezení, hlavně také doplněnou i vodorovným dopravním značením. Tudíž z významu značky může na tomto místě zastavit a stát pouze ten, kdo má pro zmíněné úkony potřebné oprávnění. Přejdeme ke znění zákona, kde značka IP12 cituji "Vyhrazené parkoviště- značka označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání pouze některých vozidel...............", z toho vyplývá i to, že zákon 361/2000Sb. § 2 písmeno n) přesně vymezuje že "stát znamená uvést vozidlo do klidu nad dobu dovolenou pro zastavení". Doba není ničím časově omezená, jestli nejsou jiné okolnosti jako zákaz zastavení např z důvodu čištění komunikace atd, můžete na místě stát klidně i týden a MP v tuto chvíli se dopouští protiprávního jednání.

      REAGOVAT
      Vloženo 17. září 2021 (19:54) uživatelem Odpověd z IP adresy 88.103.XXX.XXX


Ostatní příspěvky v diskuzi:

Na této stránce je zobrazen příspěvek Parkování s kartou ZTP v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.

Navigace: