Řidičský průkaz - Aspergerův syndrom

• Od: Kája ( ) Řidičský průkaz - Aspergerův syndrom
    Dobrý den,
    chápu, že to nebude asi důležitá otázka. Ale potřebovala bych vědět, jestli mám oprávnění na řidičský průkaz, když mám Aspergerův syndrom. Inteligenci, vnímání okolí ani nic podobného narušené nemám, akorát mám problém v sociální oblasti.
    Chtěla bych si totiž v nejbližší době dělat autoškolu, ale četla jsem různé články, že lidé na autistickém spektru nemají oprávnění vlastnit řidičský průkaz. Nebo jestli se to zrovna u Aspergerova syndromu posuzuje u lékaře, jestli je vzhledem k dané poruše způsobilý.

Vloženo 18. listopadu 2022 (21:09) uživatelem Kája ( ) z IP adresy 85.71.XXX.XXX
    • Od: zk RE: Řidičský průkaz - Aspergerův syndrom
      Dobrý den,

posouzení zdravotního stavu je v kompetenci posuzujícího lékaře, nikoho jiného.

Vloženo 22. listopadu 2022 (06:43) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Řidičský průkaz - Aspergerův syndrom v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.