Logo VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz MENU
 
VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz » poradna / diskuze

Poradna / diskuze 

Návrat zpět do sekce Pro autoškoly


Stopka



 
  • Od: Breta Stopka
    Dobrý den. Již po několikáté se mně stalo , že při rozjetí do křižovatky (neřízené světly)při odbočování v pravo mám před sebou čumák auta odbočující z protisměru v levo. Oba jsme na vedlejší , ale já mám oproti protijedoucímu značku STOP. přijíždíme stejně , já zastavím na hranici kde vidím ( v levo je dům ) nikdo tam není , rozjedu se a v proti směru se tlačí auto z leva auto , co mně mělo dát přednost. Zastavím , ale je tam další a další jako vláček a nehodlají zastavit. ( a za mnou na mě troubí ať jedu) Proti směr odbočující v levo argumentuje , že již vjel do křižovatky a má tedy přednost. A tedy dobrá , třeba první , ale co ti ostatní , kteří přijeli ke křižovatce i později. Přestávám dávat stopku , abych předešel konfliktům. Jaká jsou tedy přesná pravidla pro odbočování v levo? Mohu omezit , ohrozit. Kdy jsem již vjel do křižovatky z pozice protijedoucího atd. Děkuji za odpověď.

    REAGOVAT
    Vloženo 22. listopadu 2022 (10:39) uživatelem Breta z IP adresy 46.13.X.XX
    • Od: zk RE: Stopka
      Dobrý den.

      Argumentace "....že již vjel do křižovatky a má tedy přednost" je nesmysl a nemá žádnou oporu v zákoně.

      Vámi popisovanou situaci řeší § 21, odstavec 5, zákona 361/2000Sb takto:
      Řidič odbočující vlevo musí dát přednost v jízdě protijedoucím motorovým i nemotorovým vozidlům, jezdcům na zvířeti, protijdoucím organizovaným útvarům chodců a průvodcům hnaných zvířat se zvířaty, tramvajím jedoucím v obou směrech a vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu, pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen, a cyklistům jedoucím v jízdním pruhu pro cyklisty.

      Nedání přednosti v jízdě v případech, ve kterých je řidič povinen dát přednost v jízdě je ohodnoceno 4 body.

      REAGOVAT
      Vloženo 23. listopadu 2022 (12:28) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX
      • Od: breta ( ) RE: RE: Stopka
        Děkuji za odpověď a vyjasnění.

        REAGOVAT
        Vloženo 23. listopadu 2022 (12:38) uživatelem breta ( ) z IP adresy 37.188.XXX.XX
        • Od: zk RE: RE: RE: Stopka
          Rádo se stalo. Ať se daří :)

          REAGOVAT
          Vloženo 23. listopadu 2022 (13:22) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX


Ostatní příspěvky v diskuzi:

Na této stránce je zobrazen příspěvek Stopka v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.

Navigace: