Logo VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz MENU
 

Autoškola Račanský - hodnocení a reference 

STUDOVNA.moje-autoskola.cz - výuková videa pro žáky autoškol

Návrat zpět do ADMINISTRACE AUTOŠKOLY


Hodnocení autoškoly Račanský

> > VLOŽIT NOVÉ HODNOCENÍ - Autoškola Račanský < <


   Vážení, chci upozornit na velmi špatnou zkušenost s Autoškolou Račanská, provozovanou Ingrid Račanskou, IČ 76234983, sídlem Stoličkova 1948/40, 767 01 Kroměříž. Na začátku února roku 2020 jsme společně s bratrem započali výuku autoškoly skupiny B. Po absolvování asi poloviny jízd nás obou, následovala dlouhá přestávka, kvůli první vlně Covidových opatření. Již před ní bylo chování a výuka paní majitelky/učitelky autoškoly velmi neprofesionální, neuctivé a bez plánu výuky chaotické. Po znovu otevření autoškoly byl bratr už rozhodnut kvůli trvající nespokojenosti výuku ukončit. Po oznámení této skutečnosti p. Račanské dostal odpověď, která ho pouze ujistila v jeho rozhodnutí, mj. vyúčtování neodpovídalo množství absolvovaných výukových hodin, byl účtován smluvní poplatek za administrativní práce v částce 2.000,-Kč každému, a to v rozporu s jakýmkoliv ujednáním. Poté následovalo dlouhé dohadování o vydání dokumentů k přestupu do jiné autoškoly (Potvrzení o absolvování odučených hodin v kurzu), které vyřešil na naši stížnost až MěÚ Kroměříž, odbor dopravy. Dále nedodání vyúčtování, které bylo vydáno až na podnět ČOI, i tak bylo vystaveno na hodiny, které nebyly odučeny nebo dokonce nám k němu byly zcela nepochopitelně a překvapivě zaslány faktury za opravy výukového vozidla. V neposlední řadě mě dosud nebyl vrácen přeplatek ve výši 2.350,- Kč a bratrovi přeplatek ve výši 3.300,- Kč, jako poměrná část uhrazené částky za nedokončenou část kurzu. Na naše opakované písemné výzvy p. Račanská nereaguje a pošta se vrací jako nevyzvednutá zpět.
Jako klienti jsme nebyli transparentně před zahájením kurzu seznámeni s podmínkami autoškoly, s obsahem výukového plánu, s termíny výuky, s cenou služby resp. jednotlivými poplatky a počtem hodin, tzn. p. Račanská nevedla platný ceník služeb. Dále nevedla obchodní podmínky, čímž porušila zákon na ochranu spotřebitele a občanský zákoník. Dále v rozporu se zákonem nám jako klientům a spotřebitelům svévolně nevystavila Průkaz pro záznam výuky a výcviku, neinformovala nás žádným způsobem o jiných právech spotřebitele.
Nemravné a nekalé jednání p. Račanské, porušující zákon, nezhojí ani fakt, že až na naši opakovanou výzvu a zásah ČOI dodatečně zaslala sporované vyúčtování a obchodní podmínky. Čímž sama potvrdila závadnost svého jednání.
Budeme s bratrem rádi, když tímto článkem přispějeme k „vyčištění“ nekalých praktik některých podnikavců v oboru autoškol.

Jakub a Vojtěch Komínkovi, Kroměříž
vloženo: 7. dubna 2021
vložil: Vojtěch Komínek, emailová adresa nezveřejněna


POZOR, následující hodnocení je více než rok staré:

   Heslem p. Račanské je trpezlivý přístup. To je sice moc pěkné, ovšem realita se s tím moc neshoduje. Hodiny teorie probíhají tak, že se dostavíte na domluvenou hodinu k ní domů, ona vám vysvětlí něco málo slovně a potom vás posadí k pc, přičemž si na něm uděláte pár online testů, které můžete procvičovat i doma. Po takto "splněných" hodinách teorie cvičíte rozjezdy. Za sebe můžu říct, že při prvních hodinách jízd se teprve ukazuje její tzv. trpezlivý přístup. Hned po prvním rozjezdu vám oznámí, že to nejspíš nebude úplně ono a že si budete muset doplatit jízdy navíc. Rozjezdy s vámi cvičí 3 vyučovací hodiny, přičemž zbytečně stresuje a dělá z vás blbce. Například při rychlejším přeřazení rychlosti vás plácne přes koleno s tím, že jí zničíte převodovku na její Fabii I staré jako metuzalém. Musím ještě podotknout, že její hodina je uzpůsobena tak, že první půl hodinu vás vozí po městě a ukazuje vám trasy, které vás čekají.. ??? Když jsem se o tom celá nešťastná po 3. hodině jízd zmiňovala v práci, všichni jen udiveně pokyvovali hlavou a upozorňovali mě na to, že již při první hodině jízd jeli do provozu. Poté jsem se od jedné kolegyně dozvěděla, že nejsem jediná.. Největší gól byl, že při požádání o papíry k přeložení mě p. Račanská přesvědčovala, že tyhle papíry vyplňuje poprvé a proto jí to trvá MĚSÍC! Ke všemu si smlsla na celé záloze, kterou jsem jí zaplatila (odcházela jsem ještě víc ve stresu, než jsem k ní přišla). V následující autoškole, kde vše probíhalo již bez problémů, mi bylo sděleno, že opravdu nejsem první případ tohoto jednání. Zkrátka naprosto vyhozené peníze!!! Nejspíš vydělává jen tím, že pobere zálohy a pak vám celý výcvik znechutí a přinutí k odchodu.
vloženo: 5. srpna 2018
vložil: anonym - jméno nevyplňeno, emailová adresa nevyplněnaVložení nového hodnocení

Pokud máte s autoškolou Račanský osobní zkušenost, ať už pozitivní či negativní, prosíme Vás o vyplnění hodnocení - poslouží pro ostatní žáky nejen při výběru té správné autoškoly. Buďte přitom co možná nejvíce konkrétní. Pro vložení hodnocení prosím klikněte na následující odkaz:


> > VLOŽIT NOVÉ HODNOCENÍ - Autoškola Račanský < <

O této stránce

Obsah zobrazený na této stránce byl vložen uživateli webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz. Textové příspěvky nejsou moderovány - zobrazují se bezprostředně po jejich vložení uživatelem. Za tento obsah odpovídají jeho autoři, nikoliv provozovatel webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz.


Autoškola Račanský - navigace

Nejbližší autoškoly v okolí

Ostatní autoškoly


upozornit na chybné údaje