Měření rychlosti za značkou křižovatky

• Od: Jan (sk****jan@gm****com) Měření rychlosti za značkou křižovatky
    Dobrý den, v Praze v ulici Zálesí je ve směru od Krče omezení rychlosti na 30km/h. O 50 metrů dále je značka hlavní pozemní komunikace, o 20 metrů dále je samotná křižovatka a na jejím konci radar. Podle statistik tam magistrát vybírá přestupky pro překročení rychlosti nad 30 km/h.
    Jak je to možné? Neměla by ona značka omezení rychlosti rušit?

Vloženo 14. září 2018 (18:30) uživatelem Jan (sk****jan@gm****com) z IP adresy 212.79.XXX.XX
    • Od: robin RE: Měření rychlosti za značkou křižovatky
      Dobrý den, tam moc nejezdím ale zákon mluví jasně a to že změna vyplývající z místní úpravy a to je i snížení rychlosti končí vzdálenější hranicí křižovatky. Nikoliv značkou hlavní silnice. Jinak píšete o radaru, těch máte několik druhů, v poslední době se rozšiřují tzv.úsekové měření a tam vlastně ani toto tolik nerozhoduje pakliže v daném úseku je celou tu dobu max.daná rychlost jízdy.

Vloženo 10. října 2018 (00:06) uživatelem robin z IP adresy 213.220.XXX.XXX
      • Od: Tonda RE: RE: Měření rychlosti za značkou křižovatky
        Jo. Jenže právě tohle v roce 2018 už dva roky neplatilo. Zákazová značka končí mj. křižovatkou (nikoli již vzdálenější hranici nejbližší křižovatky. Křižovatka začíná svojí hranicí určenou příčnou čarou souvislou a kde tato není, pak kolmicí k ose vozovky od místa zakřivení. Původní vyhláška č. 30/2001 byla nahrazena vyhláškou č. 294/2015 Sb., která je účinná od 1. 1. 2016.

Vloženo 21. dubna 2022 (11:12) uživatelem Tonda z IP adresy 185.14.XXX.XX
    • Od: petrsss7 ( ) RE: Měření rychlosti za značkou křižovatky
      Ješte co se týče měření mi přijde super tento článek https://www.dopravniznaceni.com/Jak-funguje-usekove-mereni-b5120.htm
      Jak to vlastně funguje atd

Vloženo 29. října 2019 (12:04) uživatelem petrsss7 ( ) z IP adresy 193.86.XXX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Měření rychlosti za značkou křižovatky v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.