řidičský průkaz T

• Od: mirek ( ) řidičský průkaz T
    Dobrý den, je stále možné si udělat řidičák na traktor v 17. letech?? A když mám narozeniny v Lednu, můžu začít dělat autoškolu už od září nebo od kdy. děkuji.

Vloženo 8. července 2019 (21:49) uživatelem mirek ( ) z IP adresy 79.170.XXX.XX
    • Od: robin RE: řidičský průkaz T
      ŘP- T je možné začít dělat defacto už v 16 letech, v zákoně je jen podmínka pro přijetí k výuce a výcviku pro žadatele který ke dni ukončení výuky a výcviku dosáhne věku předepsaného pro udělení řidičského oprávnění příslušné skupiny přičemž od zahájení výuky a výcviku k jejich ukončení nesmí uplynout doba delší než 18 měsíců..
      Řidičské oprávnění lze udělit jen osobě, která dosáhla věku 17 let, jedná-li se o skupiny B1 a T.
      Když pominu že žadatel musí být zdravotně způsobilý, tak je ještě nutnost podpisu zákonného zástupce a na zkoušku jde žadatel nejdříve druhý den po dni kdy dovršil požadovaný věk. Toť asi vše.

Vloženo 8. července 2019 (23:43) uživatelem robin z IP adresy 213.220.XXX.XXX
      • Od: mirek ( ) RE: RE: řidičský průkaz T
        takže když skončím výcvik v prosinci, zkoušky budu dělat až v den 17. narozenin?

Vloženo 9. července 2019 (08:42) uživatelem mirek ( ) z IP adresy 79.170.XXX.XX
        • Od: robin RE: RE: RE: řidičský průkaz T
          ne tak to nejde.

Vloženo 9. července 2019 (21:57) uživatelem robin z IP adresy 213.220.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek řidičský průkaz T v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.