Měl bych dát přednost v jízdě?

• Od: Petr Měl bych dát přednost v jízdě?
    Měl bych dát přednost v jízdě při odbočování vlevo protijedoucímu vozidlu jedoucímu rovně, když přijíždím ke křižovatce (klasická ve tvaru kříže), kde je v mém směru jízdy dopravní značka Dej přednost v jízdě v rozporu s dodatkovou značkou, která vyznačuje, že přijíždím po hlavní silnici (vyznačuje, že jsem na hlavní a že hlavní vede doprava)? Která značka má přednost, ta dodatková?

Vloženo 8. listopadu 2019 (10:47) uživatelem Petr z IP adresy 62.204.XXX.XX
    • Od: PPetr RE: Měl bych dát přednost v jízdě?
      A to je jako kde? Můžete dát adresu, abychom se mohli podívat, zda to tak je?

Vloženo 27. listopadu 2019 (21:22) uživatelem PPetr z IP adresy 93.153.XX.XXX
      • Od: petr ( ) RE: RE: Měl bych dát přednost v jízdě?
        Jedná se o křižovatku ulic tř. E.Beneše a J.Masaryka v Hradci Králové.

Vloženo 28. listopadu 2019 (14:38) uživatelem petr ( ) z IP adresy 37.188.XXX.XX
        • Od: PPetr RE: RE: RE: Měl bych dát přednost v jízdě?
          Na street view je to krásně vidět. Kravina do nebe volající. Obraťte se na příslušný městský úřad, aby vyměnil DZ P4 za DZ P2. Tady je názorně vidět, jak je úředníkovi jedno, za co utratí peníze daňových poplatníků, natož aby to zkontroloval.

Vloženo 28. listopadu 2019 (23:17) uživatelem PPetr z IP adresy 185.112.XXX.XX
          • Od: MK RE: RE: RE: RE: Měl bych dát přednost v jízdě?
            Podle mne je značka dej přednost v jízdě (svislá i vodorovné značení) umístěna k upozornění na nutnost dát přednost vozidlům přijíždějícím po hlavní komunikaci zprava. Těm budeme křížit cestu jak při pokračování rovně, tak při odbočování doleva a musíme jim dát přednost. Při odbočování doleva ale tady máme přednost před protijedoucími z vedlejší komunikace.

Vloženo 5. prosince 2019 (22:21) uživatelem MK z IP adresy 193.165.XXX.XXX
    • Od: xy RE: Měl bych dát přednost v jízdě?
      jestli je to tak jak píšete tak je patrně chyba v dopravním značení a proto volejte 158 aby byla zjednána náprava, policie musí řešit nápravu jelikož je zde právě nesrozumitelná situace pro řidiče. Není totiž možné aby jste měl značky dej přednost v jízdě a z vašeho pohledu jste na dodatkové tabulce viděl že váš směr je hlavní.

Vloženo 8. listopadu 2019 (17:37) uživatelem xy z IP adresy 62.245.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Měl bych dát přednost v jízdě? v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.