Přednost v jízdě v obytné zóně

• Od: Michaela Přednost v jízdě v obytné zóně
    Dobrý den, dnes jsem jela jako vždy v obytné zóně, kde byla ovšem křižovatka upravená cedulemi "Hlavní silnice" a "dej přednost v jízdě". Já jsem jela po té hlavní silnici, ovšem někdo značku pravděpodobně ukradl (univerzitní koleje, opilecký rozmar asi), vozidlo ke mě přijíždělo zprava, ale mělo tam stále ceduli "Dej přednost v jízdě". Chtěla jsem se tedy zeptat, jak to je. V autoškole mi instruktor vštěpoval, že když mám dát přednost z prava a vpravo mají stopku nebo přednost v jízdě, mám jet. Nastala stejná situace, podívala jsem se doprava, měl ceduli ať dá přednost v jízdě, ale nedal ji a málem došlo k ošklivé nehodě. Jak to tedy je?

Vloženo 22. května 2022 (19:38) uživatelem Michaela z IP adresy 147.230.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Přednost v jízdě v obytné zóně v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.