vzdat se řidickeho opravneni

• Od: Jan ( ) vzdat se řidickeho opravneni
    Chci se zeptat.Bydlim v ČR už 19 let.Před 19 lety mi byl odobrany řidicky prukaz na 2 roky na Slovensku.Po ukončeni trestu jsem už nežadal o jeho vydani,čili jsem šel za pracou do ČR.Tady mam aj trvaly pobyt,rodinu a praci.Rozhodl jsem se že si udelam řidičak ted tady v ČR.No zistil jsem,že na slovensku mam neplatny řidičsky prukaz ale platne řidicke opravneni na sk.B.Tak jsem požadal o vzdani se tohoto opravneni na slovensku.No odmitli mi to.Nevim proč.Prosim o radu co mam udelat?dekuji.

Vloženo 23. února 2023 (17:52) uživatelem Jan ( ) z IP adresy 62.201.XX.XXX
    • Od: zk RE: vzdat se řidickeho opravneni
      Dobrý den,

na Slovensku si musíte požádat o výpis z karty řidiče. Z tohoto výpisu musí být zřejmé, že zákaz řízení již pominul. Potom můžete jít do české autoškoly a budete muset absolvovat celou výuku a výcvik.
      Nebo můžete na Slovensku požádat o přezkoušení z odborné způsobilosti (test + jízdy), vydají Vám řidičský průkaz a ten si můžete v ČR vyměnit za český.

Vloženo 6. března 2023 (13:12) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek vzdat se řidickeho opravneni v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.