Profesní

• Od: David Profesní
    Dobrý den,

rád bych se na Vás obrátil s dotazem ohledně profesního školení. Jsem držitelem profesního průkazu sk. C a zanedlouho bych měl absolvovat pravidelné školení v délce 7 hodin. Nyní však procházím výcvikem k řízení sk. D a plánuji následně rozšiřovat profesní průkaz o tuto další skupinu (tedy 45 h školení). Je nutné procházet nyní pravidelným školením v délce 7 hodin, nebo stačí až následně absolvovat 45 h školení, čímž se prodlouží profesní průkaz na dalších 5 let bez ohledu na to, zda jsem dosud absolvoval pravidelná školení?

Dále bych se rád zeptal, zda se při rozšiřování ŘO z C na C+E opět musí procházet rozšiřovacím školením na profesní průkaz, nebo již stačí "profesák" skupiny C a po složení zkoušky C+E je automaticky připsána profesní způsobilost i k přívěsům.

Za odpovědi mnohokrát děkuji a přeji hezký den.

Vloženo 6. května 2023 (20:06) uživatelem David z IP adresy 46.167.XXX.XX
    • Od: zk RE: Profesní
      Dobrý den,

odpověď Vám napsala autoskolaneumann@email.cz.

Doplnění: školení v rozsahu 7h ročně je opakované školení, 45h školení je vstupní a je zakončené zkouškou.

Vloženo 12. května 2023 (11:05) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX
    • Od: autoŠkola neumann dvůr králové ( ) RE: Profesní
      Dobrý den ,
      pravidelné školení 7 hmusíte absolvovat. Následně pak rozšiřujete 45 h na prof.sk. "D".

profesní CE automaticky zapsáno po rozšíření na "E"

Vloženo 7. května 2023 (09:28) uživatelem autoŠkola neumann dvůr králové ( ) z IP adresy 45.82.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Profesní v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.