Autobus pro kapelu - Profesák?

• Od: Direwolf9210 ( ) Autobus pro kapelu - Profesák?
    Dobrý den,

Jsme kapela která přemýšlí o koupi minibusu do 20 lidí, aby jsme nemuseli jezdit 2 auty, ŘP sk. D je jasný že bude potřeba, ale jak je to s profesákem? bude taky potřeba nebo se na tohle nevztahuje a dá se to považovat za osobní potřebu? Děkuji

Vloženo 30. května 2023 (20:19) uživatelem Direwolf9210 ( ) z IP adresy 46.13.XX.XX
    • Od: zk RE: Autobus pro kapelu - Profesák?
      Dobrý den.

Zákon č. 361/2000 Sb.
      Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu).

§ 3 - Základní podmínky účasti na provozu na pozemních komunikacích.
      (4) Řídit motorové vozidlo zařazené do skupiny vozidel C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D nebo D+E může dále pouze osoba, která je profesně způsobilá k řízení těchto vozidel podle zvláštního právního předpisu4) nebo na základě rozhodnutí příslušného orgánu jiného členského státu nebo Švýcarské konfederace. Profesní způsobilost k řízení vozidla zařazeného do některé ze skupin C1, C1+E, C a C+E platí pro řízení vozidla zařazeného do kterékoliv z těchto skupin. Profesní způsobilost k řízení vozidla zařazeného do některé ze skupin D1, D1+E, D a D+E platí pro řízení vozidla zařazeného do kterékoliv z těchto skupin.

(5) Podmínka profesní způsobilosti podle odstavce 4 se nevztahuje na řidiče, který není občanem České republiky, Švýcarské konfederace nebo jiného členského státu a který nevykonává závislou práci pro zaměstnavatele usazeného na území některého z těchto států ani na tomto území nepodniká, a dále na řidiče.....
      i) vozidel používaných k jinému účelu než k podnikání

Nicméně musím konstatovat, že při případné silniční kontrole vám nebude příslušník věřit a s velkou pravděpodobností, hraničící s jistotou, skončíte ve správním řízení :(

Vloženo 31. května 2023 (15:30) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Autobus pro kapelu - Profesák? v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.