Předjíždění cyklisty

• Od: Petr Předjíždění cyklisty
    Dobrý den, je možné předjíždět cyklistu na zákazu předjíždění?
    Podle mě ano, ale ve spoustě článcích jsem četl, že to možné není.

Vloženo 10. června 2023 (13:53) uživatelem Petr z IP adresy 81.201.XX.XX
    • Od: ZK RE: Předjíždění cyklisty
      Dobrý den.

Neuvedl jste, zda je zákaz předjíždění stanoven svislým nebo vodorovným dopravním značením.

V případě svislého dopravního značení se jedná o značku B21a Zákaz předjíždění.
      Značka zakazuje řidiči předjíždět motorové vozidlo vlevo s výjimkou motocyklů bez postranního vozíku.

Cyklista není motorové vozidlo, takže ho předjet můžete.

V případě vodorovného dopravního značení se jedná o značku V1a Podélná čára souvislá.
      Značku je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění, předjíždění cyklisty, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.

Vloženo 13. června 2023 (07:14) uživatelem ZK z IP adresy 77.104.XXX.XXX
      • Od: Petr RE: RE: Předjíždění cyklisty
        Ano, přesně tak jsem tomu i rozuměl. Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Vloženo 15. června 2023 (09:07) uživatelem Petr z IP adresy 81.201.XX.XX
        • Od: zk RE: RE: RE: Předjíždění cyklisty
          :)

Rádo se stalo.

Vloženo 15. června 2023 (12:39) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Předjíždění cyklisty v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.