Prednost

• Od: Brumlavdf ( ) Prednost
    Přijíždím ke křižovatce po silnici osazené značkou Stop dej přednost. Přitom však do této křižovatky ale vyúsťuje konec obytné zóny. Jeden druhému by tedy měl dát přednost. Kdo tedy tu přednost má? Považují takové značení poněkud zmatečné.

Vloženo 30. prosince 2023 (20:16) uživatelem Brumlavdf ( ) z IP adresy 86.49.XXX.XXX
    • Od: autoškola neumann dvůr králové ( ) RE: Prednost
      Při výjezdu z obytné zóny dává řidič přednost všem vozidlům či organizovaným skupinám chodců. Tato přednost nemusí být nijak zdůrazněna, např. nemusí být zdůrazněna dopravní značkou „Dej přednost v jízdě“ nebo „Stůj, dej přednost v jízdě“. Značka konec obytné zóny povinnost dát přednost ukládá sama o sobě

Vloženo 2. ledna 2024 (11:27) uživatelem autoškola neumann dvůr králové ( ) z IP adresy 37.48.XX.XX
      • Od: brumlavdf ( ) RE: RE: Prednost
        Myslím, že jsme si nerozuměli. Že při výjezdu z obytné zóny samozřejmě není potřeba osazovat značkou dej přednost v jízdě. Jde o to, že značkou stop, dej přednost v jízdě je ale osazena příjezdová komunikace, ze které bych měl dát přednost právě vozidlům, která po ní přijíždějí. Jenže řidič po ní přijíždějící čeká, že pojedu jako první já, třebaže vyjíždím z obytné zóny a měl bych tedy dát přednost já jemu. De fakto bych měl dát přednost já jemu, protože vyjíždím ž obytné zóny, ale on by mi naopak měl dát přednost, protože mu to ukládá značka stop, dej přednost v jízdě. Právě v tom vidím nejasnost a zmatečnost, kde si navzájem obě ustanovení odporují.

Vloženo 2. ledna 2024 (11:50) uživatelem brumlavdf ( ) z IP adresy 86.49.XXX.XXX
        • Od: autoškola neumann dvůr králové ( ) RE: RE: RE: Prednost
          On přece ale uvidí značku Konec obytne zóny. Dává tedy pouze těm z hlavní...

Vloženo 2. ledna 2024 (12:40) uživatelem autoškola neumann dvůr králové ( ) z IP adresy 37.48.XX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Prednost v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.