přednost

• Od: Pavlis přednost
    Dobrý den,

jak by se řešila situace (kdo má přednost), když jeden řidič vyjíždí z veřejného parkoviště (např. u Penny) a a druhý vyjíždí z naproti účelová komunikace (obytná zóna) - kdo má v tomto případě přednost, děkuji za upřesnění, s pozdravem K.

Vloženo 12. ledna 2024 (13:25) uživatelem Pavlis z IP adresy 89.203.XXX.XXX
    • Od: Učňovské středisko Psota s.r.o ( ) RE: přednost
      Při výjezdu z obytné zóny se musí dávat přednost všem. Záleží, jak je označen výjezd z parkoviště u OC. Pokud je označen jako křižovatka, pak má na výjezdu před vozidlem z obytné zóny přednost. Pokud to křižovatka není, a je to také účelová komunikace, pak platí obecné pravidlo pravé ruky, případně přednost protijedoucích vozidel.

Vloženo 22. ledna 2024 (11:47) uživatelem Učňovské středisko Psota s.r.o ( ) z IP adresy 90.182.XXX.XXX
      Tento příspěvek vložila Autoškola Učňovské středisko Psota, Znojmo - https://www.psota-znojmo.cz/ucnovske-stredisko/autoskola
      • Od: Johnny RE: RE: přednost
        vyjezd z parkoviste znacena neni jako krizovatka, tzn. plati druha varianta, dekuji

Vloženo 22. ledna 2024 (11:56) uživatelem Johnny z IP adresy 46.135.XX.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek přednost v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.