Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Zákaz zastavení

Křižovatka je ohraničena hranicemi křižovatky (citace silničního zákona: Hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!", "Příčná čára souvislá s nápisem STOP". Kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky. Neboli za takto vymezenou hranicí končí křižovatka a vámi uvedená vzdálenost k další dopravní značce 20 m je místo, kde je možné zastavit a stát v souladu se silničním zákonem včetně r o v n ě průjezdné křižovatky tvaru T. Vámi popisované místo v T křižovatce by mělo bý označenou značkou zákaz zastavení, nebo stání s šipkami označující takový zákaz (v pravo a vlevo) a potom by v takové křižovatce nebylo možné v její r o v n é části parkovat. Ještě pokud tato část není rovná (tvaru T) ale zakřivená jedná se křižovatku tvaru Y kde toto pravidlo umožnující v takové křižovatce parkovat NEPLATÍ! Platnost značek končí křižovatkou (okraničenou hranicemi křižovatky - viz výše).

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.