Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: neoznačená křižovatka - přednost v jízdě

Dobrý den,
je-li křižovatka neoznačena, není zde značka "Hlavní pozemní komunikace" nebo "Dej přednost v jízdě", případně "Stůj, dej přednost v jízdě" platí pravidlo pravé ruky.

Nutno říct, že většině menších uliček to tak je, na parkovištích naprosto běžně a v např. Británii dokonce ve velkých městech zavádí takzvané "no sign city", kde dopravní značení ruší kompletně. Hlavním účelem takových je větší pozornost řidičů věnovaná provozu a menší rychlost nájezdu do zatáček. Druhým účelem je nevyhazovat peníze za značení. Je to velmi dobrý trend, který se rozšiřuje i dále po Evropě.

Takže odpověď na Vaší otázku. Jste povinen se ke křižovatce blížit takovou rychlostí, abyste byl schopen vyhodnotit, zda můžete nebo nemůžete jet, případně i zastavit nejste-li si jist, zda se zprava neblíží vozidlo.

Doporučuji koupit učebnici autoškoly, případně se do autoškoly vrátit. Jsou to naprosté základy, které musíte umět, jinak jste nebezpečný.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.