Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: neoznačená křižovatka - přednost v jízdě

Děkuji Vám za Vaši reakci a vysvětlení. Pokud můžete, vysvětlete mi prosím též to, k čemu slouží a kdy se používá dopravní značka „Křižovatka“. Pokud je mi známo, tak tato značka se užívá k upozornění na křižovatku, kde není přednost v jízdě upravena dopravními značkami. T.j na křižovatku silnic stejného řádu, na které se uplatňuje ustanovení o přednosti v jízdě vozidel přijíždějících zprava. Kdysi bývala tato značka dosti hojná, zatímco dnes se v naprosté většině přednost v jízdě na křižovatkách upravuje značkami „Dej přednost v jízdě“, případně „Stůj, dej přednost v jízdě“.
Vaše vysvětlení, o přípustnosti neoznačených křižovatek na veřejných komunikacích a uplatňování pravidla pravé ruky v těchto případech, poněkud ztrácí logiku. Řidič vozidla, jedoucí po obci rychlostí 50 km/hod., by v takovémto případě musel totiž sledovat nejen provoz na komunikaci a dopravní značení, ale též zdi a ploty domů po pravé straně, zda někde mezi nimi nevúsťuje, do komunikace po které jede, nějaká ulička. V případě, že něco takovéhoto včas uvidí, což je teda otázkou, musel by snížit rychlost na minimum a usoudit, zda se jedná o veřejnou a nebo jen účelovou komunikací. Tj, výjezd ze dvorku továrny, parkoviště a podobně. V případě, že vúsťující komunkaci vyhodnotí jako veřejnou, nebude zase vědět, zda přednost v jízdě na ní je či není upravena dopravní značkou. Plynulosti a bezpečnosti provozu takováto místa rozhodně nepřispívají :-)
Až nadměrným užíváním dopravních značek, „Hlavní pozemní komunikace“ , opakovaně za každou křižovatkou, současně se značkami „Dej přednost v jízdě“ ve všech bočních ulicích, se mnoho plechu vskutku neušetří. Podstatně méně značek by bylo zapotřebí, pokud by se křižovatky silnic stejného řádu, stejně jako před lety, označovaly již výše zmíněnou značkou, „Křižovatka“. Ještě lépe pak, pokud by se křižovatky silnic stejného řádu v obcích nevyskytovaly.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.