Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: zastavení na chodníku

Zdravím, dnes jsem se setkal s podobnou situací - jednosměrná ulice, z obou stran chodník a zákaz zastavení. Normálně v řadě za sebou po pravé straně stály vozy blokující volný průchod chodců po chodníku a já potřeboval vyložit přítelkyni. Blinkrem jsem naznačil "změnu jízdy" a aby mohly ostatní vozy projet, najel jsem na chodník (pokud vím, značka o tom že se smí parkovat na chodníku tam není) a přišel ke mně měšťák že tam nemám co stát.

Řekl jsem že dle zákazu zastavení můžu zastavit po dobu nezbytnou pro naložení a vyložení nákladu, popřípadě nastoupení a vystoupení osob. odpověděl: "Na chodníku.?" načež jsem mu řekl že ostatní vozy tam stojí a já pouze zastavil a hned pokračuju dál. Odpověděl "vidíte snad že by v tom autě byli?" (ano, přijde mi to jako dost blbá odpověď).

vyvázl jsem bez pokuty, ale stejně mi nedá klid, jestli byl v právu, nebo ne.. protože mi přijde rozumnější tam takle zastavit na chodníku a uvolnit cestu pro průjezd vozidel (neblokoval jsem chodce ani dopravu), než nastoupením a vystoupením blokovat (včetně vyndáním nákupu ze zadního sedadla - minuta času) volný průjezd.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.