Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Odbočování v křižovatce+přednost

upozorňuju, že nejsem v pravidlech moc orientovaný (řidičák teda mám, ale zase pár roků vůbec nejezdím, moc jsem toho nenajezdil nikdy), ale tak jak chápu popis situace to nemá s citovaným pravidlem nic společného, tohle je situace - já odbočuju doleva, protijedoucí taky odbočuje doleva - tudíž se (máme-li oba rozumně malá auta) naše dráhy vůbec neprotínají ("protijedoucí vozidla odbočující vlevo se vyhýbají vlevo (jejich vozidla se míjejí pravými boky)"); co dělat, pokud vozy rozumně malý nejsou, nějak netuším, nejspíš si musí dát přednost na základě rychlého vykomunikování situace, pokud vím, oficielně není v žádném případě povolené míjení z opačné strany... (ono by při dlouhých vozech nemuselo fungovat ani technicky)

(mimochodem, kdyby za jinak stejné situace to protijedoucí vozidlo odbočovalo vpravo, tak by mělo přednost (já tomu říkám přednost menšího oblouku, takhle se to pochopitelně neoznačuje...), samozřejmě tahle přednost platí, jen když oba vozy přijíždějí z hlediska přednosti po rovnocenných komunikacích (ne jedno z hlavní, druhé z vedlejší)

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.