Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Nejhorší možná autoškola

Pan Vala,autor příspěvku, mne v polovině prosince 2018 požádal, zdali by bylo možné přejít do mé autoškoly, neboť v Ostravě několikrát nebyl úspěšný u zkoušek. Nabídl jsem termín 19.12.2018. Napřed souhlasil, za několik dní napsal, že nestihne v Ostravě na Magistrátu vyzvednout žádost. Tak až v lednu.
2.1.2019 jsem volal p. Valovi, zdali vyhovují zkoušky 16.1. Sdělil, že ano a hned jsme si domluvili jízdu na 3.1.
2. ledna odpoledne přišla od p. Valy sms "Žadna marihuana tu není tak se vzpamatuj". Druhý den se na jízdu dostavil a soudě podle jeho chování, ztracenou drogu našel. Měl problém s rychlostí v obci, nelíbilo se mu, že má podélně i kolmo couvat, rozjíždět se do svahu, otáčet v křižovatce. Po té, co jsem názorně předvedl rozjezd s ruční brzdou a on po páté po sobě, aniž by páku přizvedl, rval násilím ruční brzdu dolů, jsem konstatoval, že to už mi přijde jako naschvál. Dověděl jsem se, že takové nesmysly se v autoškole neučí a Polo, které bylo v autoškole v Ostravě, nemá na ruční brzdě žádný mačkací kolík. Na dotaz, jestli se v původní autoškole někdy svezl po dálnici, odpověděl, že jezdili po Rudné, prý to je stejné.
Když jsme jeli po skutečné dálnici, silně sněžilo a pan Vala jel více než stovkou. Na upozornění, že jedeme po ledě, odvětil "Na dálnici se nesmí jet pomaleji než osmdesátkou". To samozřejmě není pravda a v takovém počasí už vůbec ne.
Po skončení jízdy jsem se dověděl, že jsem p. Valu okradl, protože místo dvou hodin, jsme jezdili pouze hodinu a půl. Domluvili jsme se, že jízda trvala 90 minut. Jedna vyučovací hodina v autoškole trvá 45 minut. Zák. 247/2000 Sb. § 27 odst. 2a.
Dál už to znáte z příspěvku "Nejhorší možná autoškola..." otištěném na webu Všechny autoškoly.
Fakta k vašemu článku.
Instruktor sprostě nadává a uráží žáky.
Během jízdy jsem neřekl jediné sprosté slovo, ani jedinou urážku.
Vyhrožuje zaplacením při nehodě.
Jsem jedna z mála autoškol, která má všechna auta havarijně pojištěna.
Za přepis si bere peníze.
U žadatelů, kteří přecházejí z jiné autoškoly, si účtuji 100 Kč. Než žák sedne do auta, musím napsat hlášenku a odvézt ji na MU do Bílovce,
před zkouškou musím napsat seznam a rovněž jej dopravit na podatelnu v Bílovci.
Za 45 minut kondiční jízdy 400.
Pan Vala za 2 hodiny /90 minut/ platil 600 Kč.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.