Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: RE: RE: RE: Přednost na křižovatce s travnatým středním pruhem

No součástí provozu je předvídat a sledovat situaci v silničním provozu, takže bud ten na vedlejší vidí odkad kdo jede a podle toho to zhodnotí a přistoupí k tomu dle momentálního stavu a nebo pakliže tam stojí vozidlo uprostřed tak lze vyhodnotit podle postavení vozidla odkad přijel i když někdy to může být nepřehledné. Já sem zmínil v odpovědích jak a kdo dle zákona má přednost, pak je jen na každém řidiči a jeho postupu. Každopádně ten kdo přijel z vedlejší a má odbočovat vpravo tak by měl poznat jestli se dotyčný otáčel podél nějakého obrubníku a nebo jestli přijel z protilehlé vedlejší neboť jeho postavení bude určitě odlišné a bude více ke středu než ten co se otáčí. A pakliže budu přijíždět jako řidič z vedlejší tak je v první řadě povinnost dát přednost všem co přijeli do křižovatky na hlavní včetně těch co se tudíž otáčí a pakliže by byl již někdo v postavení uprostřed a nebylo to určité (přijel jste ve chvíli když už tam stojí a postavení vozidla není jasné s ohledem na to z jakého směru přijel) můžete se dle momentálního stavu i vzdát přednosti i když dle pravidel ji máte, ale neurčitost situace by vedla k snížení bezpečnosti a plynulosti provozu. To už píšu ale o druhé rovině a to vstřícnosti a ohleduplnosti řidičů navzájem, ve finále ten uprostřed pakliže přijel z protilehlé vedlejší tam bude zase stát než odjedete vy a pakliže se nedomluvíte tak tam můžete trávit i příští vánoce :) takže komunikace mezi řidiči by měla být součástí řízení.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.