Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Dotaz ohledně předpisu

Dobrý den, je to vcelku jednoduché a to neřídit se dojmy ale jezdit podle pravidel a nehledat v tom nějaké složitosti. Takže i značka kterou uvádíte IP10a nám něco označuje a tu "Slepá pozemní komunikace" tj lidově řečeno silnice do které vjedete ale někde bude končit. A když bude vycházet ze základních pojmů, co je křižovatka tak to je místo kde se spojují protínají pozemní komunikace, za křižovatku nepovažujeme polní cestu atd. O slepé pozemní komunikaci ve výluce významu křižovatky není řeč a proto toto místo se bere jako křižovatka a budeme se chovat přesně jako na každé jiné křižovatce v souladu s pravidly. Jestli je křižovatka neoznačená budeme aplikovat pravidlo přednosti zprava. Určitě jestli není označeno značkou tak slepá nemůže být vedlejší protože kde je vedlejší, musí být i označena hlavní a podle popisu se nic takového na místě nenachází.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.