Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Odbočování doleva na silnici s více pruhy; kam se zařadit?

Vcelku běžná záležitost a je potřeba vždy jezdit podle pravidel, tady při odbočování vlevo dáváte přednost protijedoucím (plný signál) a jelikož vlevo máte dva jízdní pruhy tak správně se jezdí vpravo, tudíž prvotní by měl být nájezd do pravého jízdního pruhu, do levého můžete najet pakliže ho chcete účelově využít. Píšete o jakémsi sražení, ale zde si uvědomte že musíte dávat přednost zprava a i když vjedete primárně do levého pruhu, tak jste odkázán na chování řidiče zprava který stejně jako vy si může vybrat jakýkoliv jízdní pruh, bud pravý nebo účelově levý. Situace jiná je na stejné křižovatce směr opačně tj směr průmyslová vlevo kde je osazeno zn. P2 hlavní p.k. a tam máte jednoznačně přednost.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.