Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Předjíždění zprava (podjíždění)

Dobrý den, prosím o ujasnění, zda je možné předjíždění zprava v následujícím případě:
Jedná se o situaci, kdy došlo k nehodě autobusu odbočujícího vlevo a osobního automobilu jedoucího za ním. Osobní automobil zezadu do autobusu narazil a obě vozidla zůstala stát na místě ve vozovce se zapnutými výstražnými světly a výstražným trojúhelníkem umístěným v daném jízdním pruhu. Vozovka má krajnici/ odstavný pruh o šířce 3 metry, která je od jízdního pruhu oddělená přerušovanou bílou čarou. Jedná se o frekventovanou silnici a běžně se zde vozidla odbočující vlevo do areálů firem vpravo předjíždějí. Jelikož nehoda blokovala můj jízdní pruh, v protisměrném jízdním pruhu jezdila auta a o přibližně 50 m dále je na silnici ostrůvek, který z mého pohledu mohl objíždění nehody zleva a zařazení se zpět do svého jízdního pruhu, zkomplikovat, rozhodla jsem se pro předjetí zprava velmi nízkou rychlostí a s maximální obezřetností. Bohužel jsem díky tomu čelila nemilému slovnímu útoku od jednoho z účastníků nehody. Vím, že v obci je předjíždění zprava povoleno, pokud vozidlo přede mnou odbočuje vlevo a je zřejmé, že nehodlá dále pokračovat v průběžném směru jízdy. Jak je to ale v situaci pokud vozidlo průběžný jízdní pruh blokuje např. právě v důsledku nehody? Ráda bych byla poučena a pro příště se vyhnula další nepříjemné konfrontaci.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.