Logo VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz MENU
 
VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz » poradna / diskuze

Poradna / diskuze 

STUDOVNA.moje-autoskola.cz - výuková videa pro žáky autoškol

Návrat zpět do sekce Pro autoškoly


Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: RE: Počet jízd v autoškole, sk.B - 28 hodin jízd.

Otázka zní co myslíte půlenou hodinou. Jinak když to situace dovoluje, dva žáci v autě není problém a druhý žák který sedí vzadu může i něco okoukat. Jediný předpoklad je, že se takový čas strávený pasivně v autě nedá psát do hodin výcviku. Takže když jedou dva žáci v autě 1,5h reálného času a po 45minutách se vystřídají, vždy píši žákovi jen jednu výcvikovou hodinu.
Výcviková hodina je 45 minut a je to přesně specifikováno v zákoně 247/2000Sb. § 27 (2) Provozovatel autoškoly je dále povinen zajistit, aby a) vyučovací hodina trvala 45 minut........
Snad je dcera při smyslech a sama ví kolik času odjezdila, navíc to učitel zaznamenává do kartičky žáka, kde si to můžete zkontrolovat a žák navic podepisuje jízdu ve "vozáku" a tam se zapisuje kolik hodin strávil řízením včetně najetých kilometrů dle tachometru. Toto by měla být běžná praxe.
Jestli autoškola doporučila před ZK další hodiny, je naprosto v pořádku, jelikož ne každému žákovi stačí předepsaných 28hodin výcviku a patrně je potřeba na něčem ještě zapracovat. Ale to je zase věc Vaší dcery, která snad jako dospělá sama musí vědět jak na tom je a jestli je na zkoušku dostatečně připravena!

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.