Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Kdo má přednost?

Jsem laik, ale podle mě má přednost zelený:
1/ už na té silnici je v době, kdy tam červený vjíždí
2/ tomu odpovídá i vodorovné značení, než červený potká zeleného, přejíždí přerušovanou čáru, která odlišuje hlavní a vedlejší
3/ když mám značku dej přednost, pokud na tu hlavní vjedu, znamená to, že na hlavní jsem
Nicméně trochu do toho hází vidle
A/ když svítí semafory, tak značky o hlavní a vedlejší jsou passé
B/ a také to, že jeden má zelený kruh a druhý zelenou šipku, k zelené šipce cituji:
"Pokud směřuje zelená šipka vpravo, neplatí pro odbočující doprava povinnost dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu (po pravé straně), pro něž je tento pruh vyhrazen, a povinnost dát přednost v jízdě i tramvaji tam, kde je povolena jízda podél tramvaje vlevo."
Vlastně bez nákresu nerozumím, co je myšleno tím "ve vyhrazeném jízdním pruhu (po pravé straně), pro něž je tento pruh vyhrazen".
Takže vlastně vůbec nevím.
Snad poradí a slušně vysvětlí nějaký odborník.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.