Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Kruhovy objezd

Dobrý den, vcelku je to jednoduché a je potřeba si uvědomit, že tzv.kruhový objezd lidově řešeno je "křižovatka s kruhovým objezdem". Proto také se musíte chovat přesně podle toho, jako by jste byl na klasické křižovatce. Jestli zde bylo dopravní značení, pro Vás "dej přednost v jízdě", musíte podle toho splnit vše co zákon stanoví. Cituji : dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy, z toho vyplývá že dotyčný účastník jestli už byl na kruhovém objezdu tak pro Vás jasně daná povinnost. Když by došlo k nehodě, bude to jednoznačně chyba z Vaši strany. Z hlediska obecného oba řidiči by se měli chovat způsobem aby nedošlo k ohrožení, měli by být vůči sobě ohleduplný a druhý řidič mohl pouze předvídat a přizpůsobit případně rychlost vozidla z ohledem na možnou konfliktní situaci z hlediska stavebně technického provedení kruhového objezdu.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.