Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:platnost značky

Dobrý den,
Zajímá mne platnost značky :Zóna IP 25A ale pouze s vyznačenou značkou IP 13b Parkoviště s parkovacím kotoučem.
(kdysi značka D14a) Na netu jsem našel, že tato značka byla zrušena , dle
Jako samostatná varianta zavedena vyhláškou č. 100/1975 Sb., účinnou od 1. 1. 1976. Současně byly jako samostatné vzory uvedeny značka Zóna s omezeným stáním a Konec zóny s omezeným stáním, na kterých byl obdobný symbol parkovacího kotouče, tyto zónové značky byly od 1. 1. 1990 vyhláškou č. 99/1989 Sb. vypuštěny.

Tedy zajímá mne jestli se jedná o platnou značku, na netu jsem našel pouze 1 obdobnou a to zde:
u nás je pouze Parkoviště s kotoučem. doplněno textem MAX 2H Po-PA 7-17h Stání na vyhrazených místech.
Tato cedule je umístěna před křižovatkou, následně za křižovatkou jsou parkovací místa označené podle mne další neplatnou značkou parkoviště, ale nikoliv značkou IP 11b Parkoviště (kolmé nebo šikmé stání) Ale asi starší verzí kde je P a u něj hřeben, neboli namalovány chlívky do šikma.(kdysi D12B)

Zajímá mne zda-li je platná značka zóny a pokud ano, jestli značka P s hřebenem jí je nadřazená (i když je asi také neplatná).
Dále v zóně jsou značky zákazu stání a u značky IP13B která je tedy na zónové značce je uvedeno :
Dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ (č. IP 13b) ukončuje platnost značek „Zákaz zastavení“ (č. B 8) „Zákaz stání“ (č. B 29).
To by tedy znamenalo, že v zóně se smí stát na zákazu stání, a nebo jsou zákazy stání nadřazené zóně?
Tedy by měla být nadřazeno zóně i P s hřebenem. Dále se v zóně vyskytuje P k+R tedy značka IP 13e .

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.