Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Kam až platí dání přednosti?

Nejprve definice. "dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy" z této větičky mám za to, že se to vztahuje na všechny účastníky, které bych mohl náhle donutit snížit rychlost anebo směr jízdy, nehledě na to, kde se nacházejí - a jedou zjevně v mém směru. Anebo další taková křižovatka tuto povinnost ruší, jakoby takové vozidlo, které pojede v kolizním směru, do té chvíle neexistovalo? Pro představu: https://i.ibb.co/rZ3qxrJ/prednost2.png + stejný princip při jízdě po kruhovém objezdu. Musím nebo nemusím pouštět rychlejší vozy z posledního výjezdu zleva, pokud ještě nejsou přesně v kruhovém objezdu? Mohu takové vozy zcela legálně vlastně "ohrožovat", protože jim dávat přednost žádnou nemusím - protože v daný moment "nemám komu"? Mnozí přednost dávají, přesto se však na tuto problematiku názory velmi liší.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.