Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Co dělat při závěrečné zkoušce

Dobrý den.

Situace 1: Na odbočení do slepé ulice není nic zvláštního. Dopravní značka pouze informuje o tom, že komunikace není průjezdná, tzn. budete se muset někde otočit.

Situace 1: Dopravní značka s textem Průjezd zakázán neznamená zákaz vjezdu. Vyhláška 294/2015: "Je-li na značce uveden nápis „PRŮJEZD ZAKÁZÁN“, nesmí řidič bez důvodu vjet do takto označeného úseku. Za takový důvod se nepovažuje objíždění dopravně složité situace nebo zkracování trasy".

K Vaší otázce - ano, můžete vypnout směrová světla a pokračovat dál. Je nutné zkontrolovat okolní provoz, aby jste nikoho (kvůli změně svého rozhodnutí) neohrozila.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.