Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Používání směrových světel

Dobrý den,

v Rakousku jsem se setkal na křižovatkách, v odbočovacích pruzích s právem přednosti v jízdě (např. pruh doleva na semaforu se šipkou umožňující průjezd bez nutnosti komukoliv dávat přednost), s tím, že řidiči v těchto situacích nedávají znamení o změně směru jízdy. Přijde mi to naprosto logické, neboť jediný, kdo v tu chvíli může mít také zelenou, jsou vozidla na protější straně křižovatky odbočující vlevo. Chci se tedy zeptat, jestli je nutné v uvedených situacích používání směrovky i v ČR a pokud ano, proč? Nedává mi to smysl, nadměrné a zbytečné používání blinkrů působí zmatek v provozu a díky výše popsanému mi provoz v Rakousku připadal přehlednější a plynulejší. Naproti tomu se pak v ČR setkávám se situacemi, kdy je použití směrovky přinejmenším vhodné, ale řidiči tak nečiní (např. přejíždění z pruhu do pruhu).

Děkuji za objasnění.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.