Logo VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz MENU
 
VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz » poradna / diskuze

Poradna / diskuze 

Návrat zpět do sekce Pro autoškoly


Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Sem Slovenka a nevidaji mi ridicak

Dobrý den,

Na vydání ŘP v ČR máte nárok. Musíte však splnit zákonné podmínky a tou je, mimo jiné, i podmínka na pobyt v délce 185 dnů v kalendářním roce.

Pojem "obvyklé bydliště" je primárně pojmem práva Evropské unie. Vymezuje jej čl. 12 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/126/ES o řidičských průkazech, na kterou zákonné vymezení tohoto pojmu bezprostředně navazuje. Obvyklým bydlištěm se pro účely směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/126/ES rozumí místo, kde se určitá osoba obvykle zdržuje, tj. nejméně 185 dní v kalendářním roce.

Smyslem vymezení obvyklého bydliště v právu Evropské unie je vytvoření právního rámce proti obcházení represivních opatření členských států v oblasti odnímání řidičských oprávnění či řidičských průkazů, tj. proti takzvané "turistice za řidičskými průkazy".

Pravidlo pobytu v délce alespoň 185 dnů garantuje, že v jednom kalendářním roce může být dána příslušnost pouze jednoho členského státu, neboť 185 dnů je více než jedna polovina roku.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.