Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Řešení přednosti chodec/vozidlo

Dobrý den,

mám dotaz z pohledu chodce i řidiče. Jde o křižovatku Přísady x Teplická v Hranicích. https://mapy.cz/zakladni?pano=1&source=stre&id=126740&pid=59129600&newest=1&yaw=1.064&fov=0.657&pitch=0.095&x=17.7361193&y=49.5446456&ds=1&z=19 Chodec jde po chodníku ve směru hlavní cesty po ulici Přísady a přechází ulici Teplická (není tam přechod) aby se dostal na další chodník na ulici Teplické a pokračoval pak po pravé straně směrem k městu. Po ulici Přísady přijíždí auto a odbočuje doprava na ulici Teplická směrem ke kempu - tedy vjíždí na vedlejší. Kdo tam komu dává přednost? Platí tam to že chodec jde po hlavní a auto ho při odbočování na vedlejší křižuje a má mu dát přednost, nebo platí to, že chodec přechází silnici mimo chodník a musí dát přednost vozidlům?

Děkuji.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.