Logo VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz MENU
 
VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz » poradna / diskuze

Poradna / diskuze 

Návrat zpět do sekce Pro autoškoly


Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:RE: Křižovatka

Dobrý den,

Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích definuje jízdní pruh v § 2, písmeno t) jízdní pruh je část vozovky dovolující jízdu vozidel v jednom jízdním proudu za sebou.

Dále se musíme podívat na § 21, Odbočování, odstavec (3) - Před odbočováním vpravo se musí řidič zařadit co nejblíže k pravému okraji vozovky; musí-li přitom s ohledem na rozměry vozidla nebo nákladu vybočit ze směru své jízdy vlevo, dává vždy jen znamení o změně směru jízdy vpravo. Před odbočováním vlevo se musí zařadit co nejdále vlevo v části vozovky určené pro jeho směr jízdy s ohledem na rozměry vozidla nebo nákladu a šířku vozovky.

Abychom měli všechny informace, musíme si přečíst i § 11, Směr a způsob jízdy - (1) Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak.

Z výše uvedeného je zřejmé, že Vámi popisované řazení je možné. Vozidla odbočující vlevo se řadí u levého okraje jízdního pruhu, vozidla jedoucí rovně a vozidla odbočující doprava se řadí v pravé části jízdního pruhu.

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.