Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Pasti na řidiče v podobě značení pouze vedlejších silnic

Každý den projíždím řadu křižovatek ve tvaru T, kde užší silnice osazené značkami P4 (známými trojúhelníky "Dej přednost v jízdě") ústí do širší a frekventovanější silnice, obecně považované za hlavní. Potíž je v tom, že na této "hlavní" nejsou umístěny žádné značky upravující přednost, takže dle litery zákona by na ní jedoucí řidič měl dávat přednost zprava přijíždějícím vozidlům. Ano, těm které tam mají ten výše zmíněný trojúhelník :-)
Velmi by mě zajímalo, jak tyto křižovatky, které se při bližším zkoumání najdou snad v každé větší obci, správně řešit, zejména z hlediska řidiče, který se pohybuje po té neoznačené "hlavní". Obávám se, že v případě kolize s vozidlem přijíždějícím zprava mu reálně hrozí spoluvina se všemi následky, protože nedal na (ze svého směru) neoznačené křižovatce přednost...

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.