Vložení reakce na příspěvek:

Původní příspěvek:Zastavení na chodníku

Mám nákup v kufru, potřebuji ho vzložit do chodby domu, kde bydlím, pak zaparkovat. Protože kolem našeho domu vede jen jednosměrka a při zastavení U CHODNÍKU bych bránila průjezdu, zastavím tak,že stojím bokem půl na chodníku, půl na silnici (jeden člověk projde, kočárek ne, ale většinou chodí lidi na protějším chodníku a nebo po té silnici, moc frekventované to není) Chodník je území, které je ve vlastnictví nájemníků domu, což jsem i já, ale je to veřejná komunikace. Tedy jsem dostala blokovou pokutu. Pravděpodobně mé zastavení přesáhlo povolené 3min.Ale hlavně díky velmi rychlým policajtům. Policie argumentovala tím, že mám zastavit na parkovišti. Když je člověk na to sám, musí z auta vystoupit, aby náhodou nepřiběhl šikovný zloděj, raději vypne motor a klíč vyndá, aby nepřišel o auto. Pak se maximálně vzdálí 7m a pendluje s nákupem. Je vůbec možné si ten nákup před vlastním domem bez pokuty vyložit? Jaké je v tomto případě přesné znění zákona?

Nadpis příspěvku:
Text příspěvku:
Jméno/přezdívka:
E-mailová adresa - opravdová a platná (*):
Zobrazení e-mailové adresy:

*) Pro vložení příspěvku je nutné uvést platnou e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán autorizační e-mail. Pokud jste provozovatelem autoškoly, prosím přihlašte se.