VŠECHNY-AUTOŠKOLY.cz » dopravně psychologické vyšetření

Dopravně psychologické vyšetření

Absolvování dopravně psychologického vyšetření je jednou z podmínek pro vrácení řidičského průkazu, např. z důvodu vybodování nebo zákazu činnosti řízení motorových vozidel. Dopravně psychologické vyšetření musí rovněž v pravidelných intervalech absolvovat řidiči z povolání.

Dopravně psychologcké vyšetření provádí výhradně dopravní psycholog akreditovaný Ministerstvem dopravy. Počet těchto dopravních psychologů se postupně zvyšuje - aktuálně jich po celé České republice působí přibližně 250.

Dopravně psychologické vyšetření trvá řádově několik hodin a prověřuje především psychickou a emocionální stránku osobnosti řidiče. V případě neúspěchu má řidič možnost psychotesty opakovat.

Další informace

Další informace ohledně Dopravně psychologického vyšetření záskáte na následujících stránkách: