Co dělat při závěrečné zkoušce

• Od: DD Co dělat při závěrečné zkoušce
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na 2 situace, které mohou teoreticky nastat při závěrečné zkoušce. První situace co dělat když mi řekne zkušební komisař ať odbočím do slepé ulice.
    A u druhé situace. ve měste, kde budu zkoušku absolvovat je odbočka ve které je značka "PrůjezD zakázan". Problém je v tom, že značky si lze všimnout až při odbočování, takže můj dotaz zní jestli když se budu chystat odbočit a budu mít zaplou směrovku, tak potom co si značky všimnu ji vypnout a neodbočovat, a potom pokračovat dál. A nebo si prostě danou křižovatku nějak zapamatovat, ale obávám se, že ve stresu si to hned nevybavím. Díky.

Vloženo 12. listopadu 2022 (11:52) uživatelem DD z IP adresy 213.194.XXX.XX
    • Od: zk RE: Co dělat při závěrečné zkoušce
      Dobrý den.

Situace 1: Na odbočení do slepé ulice není nic zvláštního. Dopravní značka pouze informuje o tom, že komunikace není průjezdná, tzn. budete se muset někde otočit.

Situace 1: Dopravní značka s textem Průjezd zakázán neznamená zákaz vjezdu. Vyhláška 294/2015: "Je-li na značce uveden nápis „PRŮJEZD ZAKÁZÁN“, nesmí řidič bez důvodu vjet do takto označeného úseku. Za takový důvod se nepovažuje objíždění dopravně složité situace nebo zkracování trasy".

K Vaší otázce - ano, můžete vypnout směrová světla a pokračovat dál. Je nutné zkontrolovat okolní provoz, aby jste nikoho (kvůli změně svého rozhodnutí) neohrozila.

Vloženo 14. listopadu 2022 (11:55) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Co dělat při závěrečné zkoušce v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.