Význam dodatkové tabulky

• Od: Kelly Význam dodatkové tabulky
    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat na význam značky "zákaz vjezdu motorových vozidel" s dodatkovou tabulkou "mimo vozidel integrovaného záchranného systému." Zaprvé jaké vozidla mohou tímto úsekem projet, a jestli k tomu musí používat světelných výstražných znamení, popřípadě za jakých okolností.
    Dále jestli se po takto vymezeném úseku mohu jako chodec, či cyklista volně pohybovat. Především jestli jako chodec musím užít přilehlého ochozu (chodníku) a zda musím umožnit plynulý průjezd všech vozidel, včetně např. neoznačených vozidel policie nevyužívající výstražné světelné znamení

Děkuji za odpověď

Vloženo 1. listopadu 2011 (16:40) uživatelem Kelly z IP adresy 88.100.XXX.XXX
    • Od: autoškola malecký ( ) RE: Význam dodatkové tabulky
      Dobrý den, tak za prvé je třeba upřesnit zda se jedná o zákazovou dopravní značku "zákaz vjezdu všech vozidel", nebo o zákazovou dopravní značku " zákaz vjezdu vyznačených vozidel". Dodatková tabulka upřesňuje význam značky pod kterou je umístěna takže v tomto případě tam mohou vjet vozidla integrovaného záchranného systému, oprotže i například lékař může použít civilní vozidlo a bude se něho tato výjimka vztahovat a stačí mu malé označení "lékař ve službě". Dále chodec je účastník provozu na pozemních komunikacích stejně jako cyklista, ani jeden z nich není motorové vozidlo. Chodec musí užít především chodníku, tam kde chodník není užije levého okraje vozovky, případně krajnice.

Vloženo 2. listopadu 2011 (14:47) uživatelem autoškola malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X

Na této stránce je zobrazen příspěvek Význam dodatkové tabulky v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.