Zákaz zastavení

• Od: plesník ( ) Zákaz zastavení
    Dobrý den,prosím o radu týkající se značky zákazu stání.Cca 50m za touto značkou je křižovatka tvaru T,ve které se může podle vyhlášky parkovat.Myslím si ,že platnost každé dopravní značky ukončuje křižovatka.Tím pádem se může v této křižovatce parkovat.Další značka ,už jen zákaz zastavení,je cca 20m za zmiňovanou křižovatkou.Jen nevím přesně ve kterém místě křižovatky končí platnost předchozích značek. Prosím poraďte.

Vloženo 9. prosince 2011 (13:18) uživatelem plesník ( ) z IP adresy 88.103.XXX.XX
    • Od: Petr RE: Zákaz zastavení
      A není v zákoně náhodou mimo jiné také toto:

Platnost svislých dopravních značek
      (1) Svislá dopravní značka umístěná vedle vozovky nebo nad vozovkou platí pro celou vozovku v daném směru jízdy.

Pokud přijíždíte po T-éčku kolmo na komunikaci se zákazem zastavení, zákaz neplatí pro Váš směr (tedy ani o něm nemusíte vědět) a Police ČR nemá co rozdávat pokuty ! Pokud tedy není řešen zákaz zastavení na T-éčku ve vašem směru jízdy nějakou další značkou nebo upřesněním, můžete tam zastavit.

Vloženo 6. června 2018 (11:03) uživatelem Petr z IP adresy 77.104.XXX.XXX
    • Od: Autoškola Malecký ( ) RE: Zákaz zastavení
      Dobrý den, omezení ruší značka konec omezení, nebo značka konec obce, nebo protější hranice nejbližší křižovatky

Vloženo 9. prosince 2011 (13:35) uživatelem Autoškola Malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X
      • Od: plesník ( ) RE: RE: Zákaz zastavení
        Děkuji za odpověď,
        Jen bych se chtěl ještě zeptat,co je přesně myšleno protější hranicí křižovatky ?Např.u křižovatky tvaru T,kterou jsem uváděl.Tento případ je ve Valašském Meziříčí.Na křižovatce se parkuje už 15 let,ale poslední dobou tam pokutuje městská policie a tvrdí ,že se v křižovatce nesmí stát,protože je před křižovatkou značka zákaz zastavení.

Vloženo 9. prosince 2011 (13:45) uživatelem plesník ( ) z IP adresy 88.103.XXX.XX
        • Od: autoškola malecký ( ) RE: RE: RE: Zákaz zastavení
          Protější hranice křižovatky ve vašem směru jízdy je místo, kde končí zaoblení krajnic, takže jednoduše konec omezení je až za křižovatkou, přičemž při průjezdu křižovatkou toto omezení stále platí

Vloženo 9. prosince 2011 (13:51) uživatelem autoškola malecký ( ) z IP adresy 90.182.XXX.X
          • Od: plesník ( ) RE: RE: RE: RE: Zákaz zastavení
            Děkuji za odpověď

Vloženo 9. prosince 2011 (14:02) uživatelem plesník ( ) z IP adresy 88.103.XXX.XX
            • Od: Antonín (n***os@se****.cz) RE: RE: RE: RE: RE: Zákaz zastavení
              Ještě k průběhu zákazu zastavení na křižovatce tvaru T. Je jasné, že zákaz zastavení daný svislou dopravní značkou B28 platí až na vzdálenější konec křižovatky. Je také jasné, že na křižovatce tvaru T je v místě proti vyústění přípojné ulice zastavení povoleno. Prosím o informaci, který předpis ukládá řidiči povinnost přesvědčit se, že v ulici kterou nepřijel náhodou není značka zákaz zastavení. Neboť teprve potom by mohl v klidu na křižovatce T zastavit.

Vloženo 14. ledna 2014 (14:40) uživatelem Antonín (n***os@se****.cz) z IP adresy 193.150.XX.XX
      • Od: kačer RE: RE: Zákaz zastavení
        T křižovatka .... přijíždím,, odspodu písmene T a nevím, že vpravo v ulici je značka zákaz stání nebo zastaveni, myslím že v Tkřižovatce pokud by tam bylo upraveno zákaz stání nebo zastavení měla by proti mě který přijíždí,,odspodu" stát značka pod kterou by měl být doplněk ve tvaru šipky doprava a doleva, jinak si myslím že konec zákazu není protější hranice křižovatky ale PŘILEHLÁ hranice křižovatky, protože když přijedu ,,odspodu" musel bych se přesvědčit, že vpravo není značka zakazující stání nebo zastavení a tato značka může být před touto značkou teoreticky libovolně daleko od této křižovatky, to by logicky bylo na PALICI.

Vloženo 14. prosince 2011 (14:54) uživatelem kačer z IP adresy 89.235.XX.XXX
    • Od: kačer RE: Zákaz zastavení
      Křižovatka je ohraničena hranicemi křižovatky (citace silničního zákona: Hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!", "Příčná čára souvislá s nápisem STOP". Kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky. Neboli za takto vymezenou hranicí končí křižovatka a vámi uvedená vzdálenost k další dopravní značce 20 m je místo, kde je možné zastavit a stát v souladu se silničním zákonem včetně r o v n ě průjezdné křižovatky tvaru T. Vámi popisované místo v T křižovatce by mělo bý označenou značkou zákaz zastavení, nebo stání s šipkami označující takový zákaz (v pravo a vlevo) a potom by v takové křižovatce nebylo možné v její r o v n é části parkovat. Ještě pokud tato část není rovná (tvaru T) ale zakřivená jedná se křižovatku tvaru Y kde toto pravidlo umožnující v takové křižovatce parkovat NEPLATÍ! Platnost značek končí křižovatkou (okraničenou hranicemi křižovatky - viz výše).

Vloženo 13. prosince 2011 (23:57) uživatelem kačer z IP adresy 89.235.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Zákaz zastavení v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.