Úraz při výcviku na motorce

• Od: JoshuaSS Úraz při výcviku na motorce
    Dobry den, stala se mi nepříjemná nehoda pri výcviku na velkou motorku. Jsem vlastník A1 a rozšiřuji na A. Při první dvojhodinovce jízda s instruktorem bez problémů. Druhá hodina již samostatně a hned při výjezdu na svažité křižovatce se stopkou při odbočení vlevo pád. Bohužel motorka měla 2.řídítka, která mi skřípala koleno tak silně, že došlo k vážné fraktuře s nutností operace, sešroubování, několika měsíční PN a dlouhodobou léčbou a ponesu si doživotní trvalé následky. Jak v tomto případě postupovat? Nezanedbala autoškola riziko úrazu při ponechání 2.řídítek? A jak dál? Info z autoškoly bohužel žádné nemám. Děkuji

Vloženo 27. září 2017 (23:00) uživatelem JoshuaSS z IP adresy 185.73.XXX.XXX
    • Od: Bart RE: Úraz při výcviku na motorce
      Dobrý den,nehledejte vinu na straně autoškoly.Vy jste byl řidičem a vy jste si sám sobě způsobil úraz.Předpokládám,že jste i poškodil motocykl autoškoly a škodu tím způsobenou řádně autoškole uhradil.Pokud je motocykl vybeven druhým ovládáním,je s nimi i schválen a nikdo ho nemůže svévolně demontovat,z důvodu,že jste se rozhodl dělat autoškolu.Jak píšete,dělal jste rozšíření ze skupiny A1,takže byste ovládání motocyklu měl dávno zvládat,když jste držitelem tohoto oprávnění.Je smutné ,že si ponesete trvalé doživotní následky a chápu,že se snažíte vznést vinu na někoho jiného,ale nebude Vám to nic platné.

Vloženo 3. října 2017 (21:33) uživatelem Bart z IP adresy 109.183.XXX.XXX
    • Od: Jirka RE: Úraz při výcviku na motorce
      Dobrý den ,
      co dodat k Vašemu dotazu ?
      Snad jen to že se to dalo očekávat !
      To co se stalo a nyní stává je vina Ministerstva dopravy a jeho expertů !
      Nový systém je částečně převzatý z Německa a částečně ponechaný z minulé doby.
      Udělali A a zapomněli na B !
      Proč byl ponechán starý systém s dvojím ovládáním motorky ? Logicky : pokud autoškola používá i tuto metodu , musí buď mít dvě motorky na každou skupinu ( jednu s dvojím ovládáním a jednu bez ) a nebo riskuje úraz , který se Vám přihodil.
      Nelze aby autoškola vždy demontovala dvoje ovládání ( to smí pouze pověřená firma a není to levné ).
      Předpokládám , že Vás autoškola o všem informovala a doporučila Vám aby jste si před jízdami zaplatil úrazové pojištění.
      Přeji brzké uzdravení.

Vloženo 1. října 2017 (19:22) uživatelem Jirka z IP adresy 178.17.X.XX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Úraz při výcviku na motorce v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.