Průjezd křižovatkou

• Od: KatSul Průjezd křižovatkou
    Dobrý den,
    Mám dotaz ohledně časté situace, co se mi děje na křižovatce Balabenka v Praze. Při jízdě v ulici Sokolovská ze směru od Palmovky odbočuji doleva na Českomoravskou. Semafor pro odbočení vlevo ukazuje zelenou krátce, tedy si většinou 2-3 auta najedou do křižovatky a čekají, než projedou protijedoucí auta, kterým dávají přednost (z ulice Sokolovské v opačném směru z Vysočan). Poté přichází doba, kdy je možné odbočit, již ale v tomto momentě mají zelenou auta jedoucí z Českomoravské od O2 Areny a pokračují Českomoravskou. Často mě tito řidiči vytrubují a tak si nejsem jistá svým chováním. Jelikož jsem již najetá v křižovatce, jeden pruh aut by mě mohl objet, ale blokovala bych ji stejně minimálně pro jeden pruh. Proto vždy urychleně na Českomoravskou najíždím. Velmi často se i stává, že jsem již najetá v křižovatce, do toho začne rovně Sokolovskou projíždět tramvaj, tudíž, i když již auta v protisměru mají zelenou, nemohu v ten moment odbočit, protože čekám, až projede tramvaj. V případě, že by do mě vrazilo auto jedoucí od O2 Areny z Českomoravské, čí by to byla vina? Případně jaký je správný postup při projíždění křižovatkou. Auta v protisměru ze Sokolovské jsou tam neustále, tudíž pokud by auta nenajížděla do křižovatky, neprojelo by vlevo ani jedno auto.
    Děkuji za odpověď.

Vloženo 3. května 2018 (21:07) uživatelem KatSul z IP adresy 78.102.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Průjezd křižovatkou v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.