řazení do pruhů po projetí křižovatkou?

• Od: Wolf řazení do pruhů po projetí křižovatkou?
    Dobrý den,příjezd na křižovatku pouze jedním pruhem,takže stojíme dvě auta za sebou a oba odbočujeme vlevo na semafor,po odbočení již jsou pruhy dva,automaticky se řadím do levého a poté dávám směrovku a přejíždím do pravého,ale auto za mnou jede rovnou do pravého a dochází ke kolizi,neboť mne chce podjet ve chvíli,kdy začínám přejíždět do pravého pruhu.Dcera dělá autoškolu a tam jí tvrdí,že se má řadit rovnou do pravého pruhu.
    Prosím o vysvětlení.Děkuji Wolf

Vloženo 5. května 2018 (08:49) uživatelem Wolf z IP adresy 78.108.XXX.XXX
    • Od: tomáš radu RE: řazení do pruhů po projetí křižovatkou?
      Pakliže budeme brát na zřetel znění zákona, tak je právě naprosto v pořádku řadit se přímo do pravého pruhu i když po odbočení máte na výběr - správný způsob jízdy je při pravém okraji vozovky. Pakliže budu mít důvod, situace to bude umožňovat tak lze najet i do levého. Co se týká zmíněné kolize, tak k té nemůže dojít když se budete řídit §12 a budete v souladu se zněním zmíněného paragrafu postupovat. Domněnka že vás chce někdo podjet je lichá, neboť vaším jednáním sám kolizi způsobujete. Když dodržíte zákon, budete se držet pravé strany a předvídat což v zákoně je také uvedeno a bude se tak chovat každý, bude pro všechny v provozu bezpečněji.

Vloženo 9. února 2020 (21:13) uživatelem tomáš radu z IP adresy 62.245.XXX.XXX
    • Od: Antonie Fidelmíno RE: řazení do pruhů po projetí křižovatkou?
      Pokud z jednoho jízdního pruhu odbočuje do dvou, má právo si vybrat. Pokud by doleva jely dva pruhy, musí zůstat ve svém.

Vloženo 15. května 2018 (14:37) uživatelem Antonie Fidelmíno z IP adresy 78.156.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek řazení do pruhů po projetí křižovatkou? v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.