změna pruhů při jízdě křižovatkou v přímém směru

• Od: Milos ( ) změna pruhů při jízdě křižovatkou v přímém směru
    Dobrý den,
    před křižovatkou v přímém směru je jeden jízdní pruh, za jsou dva. Vodorovné přerušované značení mne navádí do levého pruhu za křižovatkou. Mohu v křižovatce přejet do pravého pruhu? Jak je to z předností, pokud jsem na hlavní?

Vloženo 23. prosince 2018 (10:54) uživatelem Milos ( ) z IP adresy 62.141.X.XX
    • Od: Raines RE: změna pruhů při jízdě křižovatkou v přímém směru
      Dobrý den,
      neznám konkrétně kde a za jakých podmínek píšete o dané situaci.
      Všeobecně předem zmíním pravidlo že se jezdí vpravo, využívá se pravých jízdních pruhů, mimo obec je to povinné a levý pruh můžete užít jen když budete odbočovat, otáčet se, objíždět nebo předjíždět. V obci máte možnost jet v levém jp ale za předpokladu že nebráníte jízdě rychlejšímu vozidlu nebo ho hodláte využít k výše uvedeným úkonům jako odbočení atd. Vrátím se k situaci o které píšete, je důležité rozlišit jestli podélná čára začíná až za křižovatkou, v této chvíli můžete najíždět do jakéhokoliv jízdního pruhu podle pravidla nahoře a řidiči jedoucí za Vámi musí respektovat směr kterým jedete a od Vás se očekává že dáte znamení o změně směru jízdy ale pokavad je dán jízdní pruh podélnou čarou již v průběhu křižovatky tak uplatníme pravidlo jízdy v jízdních pruzích a tudíž máte možnost pokračovat tím kterým jedete a přejet do pravého bezpečněji až za křižovatkou nebo toto můžete udělat dříve, ale tím že měníte jízdní pruh musíte dodržet povinnost neomezit a neohrozit řidiče jedoucího v pruhu do kterého přejíždím, samozřejmě s povinností dát znamení o změně směru jízdy. Co se týká přednosti, píšete že vjíždíte do křižovatky asi dle značky hlavní pozemní komunikace a tudíž přednost Vám dávají řidiči z vedlejší bez ohledu na pruh který volíte a to ted píši za předpokladu že hlavní nemá daný jiný tvar křižovatky dle dodatkové tabulky a je standardně přímým směrem.

Vloženo 23. prosince 2018 (18:20) uživatelem Raines z IP adresy 213.220.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek změna pruhů při jízdě křižovatkou v přímém směru v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.