Přerušení vycviku

• Od: Veronika ( ) Přerušení vycviku
    Dobrý den,

Vzhledem k tomu, ze se názory na toto liší, rada bych se potkala jak tomu je v mem případě. Do výcviku jsme se zapsala v roce 2018 v říjnu, dle výkladu mého vyučujícího mám na ukončení jízd 18 měsíců. Ještě mám nějaké jízdy, neboť jsme zkratka neměla čas z pracovních důvodu a navíc Autoskola mi nevyhovuje -mám stále asi polovinu jízd. Nyní se chystám autoskolu opustit - a případně se zapsat jinam. Nicméně mám dotaz - pokud tam učím a zaplatím poplatek za vystoupení z AŠ a zápisu se jinam, musím jízdy dodělat do dubna tohoto roku - to je oněch 18 měsíců, nebo když autoskolu přerušim, mohu na výcvik navázat? Děkuji

Vloženo 18. ledna 2020 (15:59) uživatelem Veronika ( ) z IP adresy 109.81.XXX.XX
    • Od: PPetr RE: Přerušení vycviku
      Dobrý den, zákon nijak neomezuje dobu, po kterou děláte autoškolu, Váš učitel si špatně vyložil §13, odst.1, písm. b) zákona o autoškolách, kde je uvedeno, že žadatel nesmí být zapsán k výuce a výcviku déle než 18 měsíců před dovršením věku, který je předepsán pro danou skupinu ŘO. Tzn. pokud chce někdo skupinu "B", nesmí ho autoškola přijmout dříve, než 18 měsíců před osmnáctými narozeninami. Nechte si vystavit "Potvrzení o částečném absolvování výuky a výcviku" a směle vyražte dodělat autoškolu jinde. Jen na okraj... pokud plánujete dělat autoškolu opět déle, jako doteď, není to cesta, jak se naučit řídit. Pokud chcete být jen majitelkou řidičáku, tak těch už máme na silnicích víc, než dost.

Vloženo 24. ledna 2020 (16:03) uživatelem PPetr z IP adresy 93.153.XX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Přerušení vycviku v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.