Kruhovy objezd

• Od: Kalamit ( ) Kruhovy objezd
    Dobrý den,

Zajímalo by mě kdo je v právu na kruhovém objezdu. Na kruhový objezd jsem vjížděl ve stejný čas s autem které bylo o výjezd zamnou možná jsem vyjel o nepatrnou chvíly dříve ale z klidu.Zato on byl rozjetý a na kruhový objezd (vletěl v rychlosti pocitam okolo 50km/hod.) a opravdu chybělo málo k srážce. Slovně jsme si to vyříkali ale zajímá mě jak by se tato situace měla správně řešit a kdo byl doopravdy v právu pokud by nehoda nastala.

Vloženo 28. června 2021 (16:59) uživatelem Kalamit ( ) z IP adresy 37.48.X.XXX
    • Od: odpověd RE: Kruhovy objezd
      Dobrý den, vcelku je to jednoduché a je potřeba si uvědomit, že tzv.kruhový objezd lidově řešeno je "křižovatka s kruhovým objezdem". Proto také se musíte chovat přesně podle toho, jako by jste byl na klasické křižovatce. Jestli zde bylo dopravní značení, pro Vás "dej přednost v jízdě", musíte podle toho splnit vše co zákon stanoví. Cituji : dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy, z toho vyplývá že dotyčný účastník jestli už byl na kruhovém objezdu tak pro Vás jasně daná povinnost. Když by došlo k nehodě, bude to jednoznačně chyba z Vaši strany. Z hlediska obecného oba řidiči by se měli chovat způsobem aby nedošlo k ohrožení, měli by být vůči sobě ohleduplný a druhý řidič mohl pouze předvídat a přizpůsobit případně rychlost vozidla z ohledem na možnou konfliktní situaci z hlediska stavebně technického provedení kruhového objezdu.

Vloženo 29. června 2021 (13:42) uživatelem odpověd z IP adresy 88.103.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Kruhovy objezd v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.