Používání směrových světel

• Od: Jiří (jir******hke@po***cz) Používání směrových světel
    Dobrý den,

v Rakousku jsem se setkal na křižovatkách, v odbočovacích pruzích s právem přednosti v jízdě (např. pruh doleva na semaforu se šipkou umožňující průjezd bez nutnosti komukoliv dávat přednost), s tím, že řidiči v těchto situacích nedávají znamení o změně směru jízdy. Přijde mi to naprosto logické, neboť jediný, kdo v tu chvíli může mít také zelenou, jsou vozidla na protější straně křižovatky odbočující vlevo. Chci se tedy zeptat, jestli je nutné v uvedených situacích používání směrovky i v ČR a pokud ano, proč? Nedává mi to smysl, nadměrné a zbytečné používání blinkrů působí zmatek v provozu a díky výše popsanému mi provoz v Rakousku připadal přehlednější a plynulejší. Naproti tomu se pak v ČR setkávám se situacemi, kdy je použití směrovky přinejmenším vhodné, ale řidiči tak nečiní (např. přejíždění z pruhu do pruhu).

Děkuji za objasnění.

Vloženo 27. února 2023 (14:04) uživatelem Jiří (jir******hke@po***cz) z IP adresy 193.165.XX.XXX
    • Od: zk RE: Používání směrových světel
      Dobrý den,

nejlepší bude, když si přečtete zákon 361/2000 Sb. Tam naleznete důvody, proč a kdy se dává znamení o změně směru jízdy.
      Nemusíte to číst celé, stačí použít klávesu F3 - vyhledávání a zadat hledaný text, v tomto případě "znamení o změně směru jízdy".

Vloženo 6. března 2023 (13:24) uživatelem zk z IP adresy 77.104.XXX.XXX

Na této stránce je zobrazen příspěvek Používání směrových světel v Diskuzi/Poradně na webu VŠECHNY-AUTOŠKOLY.CZ. Můžete se podívat i na ostatní příspěvky v Diskuzi nebo rovnou založit nové téma.